fbpx

Trzęsacz

Trzęsacz – urokliwe miejsce na ziemi

Trzęsacz (gmina Rewal) to wciąż i dynamicznie rozwijająca się malownicza miejscowość turystyczna. Jej atrakcyjny charakter buduje przede wszystkim wysoki brzeg klifowy.

Tą nadmorską miejscowość szczególnie umiłowali sobie miłośnicy paralotniarstwa – są tutaj bowiem doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

Kolejne, atrakcyjnie wizualnie miejsce to ok. 800-set metrowy odcinek, gdzie widoku na morze nie zasłaniają żadne drzewa ani budynki. Dla tego niesamowitego widoku naprawdę warto to miejsce odwiedzić. W tym widoku zachodu słońca oraz bryzy morskiej o wschodzie zakochał się już niejeden turysta…

Przy ulicy Klifowej znajdują się słynne ruiny XIV/XV wiecznego kościoła, stojącego na skarpie. Jeszcze sto lat temu kościół można było oglądać w całej okazałości. Dziś morze pozostawiło tylko jedną ścianę. Legenda mówi, że nawet ona w końcu zniknie z powierzchni ziemi. Ołtarz z tego zabytku możemy obejrzeć w neogotyckim kościele przy ul. Pałacowej. W XII wieku Trzęsacz prawdopodobnie jeszcze nie istniał. Po raz pierwszy nazwa miejscowości pojawia się w łacińskim dokumencie z 29 października 1331 roku. Trzęsacz był wówczas bogatą wsią z kościołem parafialnym.

Muzeum Multimedialne prezentuje historię tej niezwykłej miejscowości w formie prezentacji multimedialnej, co stanowi szczególne przeżycie, szczególnie dla najmłodszych.

W Trzęsaczu przebiega również 15 południk długości geograficznej wschodniej wyznaczającej czas środkowoeuropejski.