Nadmorskie trasy rowerowe

Uroki nadmorskiej gminy Rewal można poznawać na dwóch kółkach. Kilka szlaków rowerowych o łącznej długości ponad 50 kilometrów prowadzi przez najbardziej malownicze miejscowości tego zakątka Polski. Warto połączyć wakacje i relaks w Villa Hoff z aktywnym wypoczynkiem.

Na dobry początek polecamy trzy trasy.

Pierwsza z nich nosi nazwę „Śladami Rybołówstwa Morskiego” i ciągnie się przez 4 km od Niechorza do Pogorzelicy. Krótka wyprawa rozpoczyna się przy stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i biegnie m.in. przy muzeum, od którego pochodzi właśnie nazwa trasy.

„Szlak Jeziora Liwia Łuża” to kolejna trasa (ok. 10 km) rozciągająca się dookoła jeziora bogatego w różne gatunki ryb i zarazem rezerwatu przyrody, gdzie znajdują się liczne siedliska łabędzia dzikiego. Wyprawa rowerowa w takich okolicznościach przyrody z pewnością dobrze wpłynie na samopoczucie.

„Rewalska Kraina Słońca” to okrężna trasa rowerowa z Rewala do Trzęsacza krzyżująca się ze szlakiem „Śladami Zabytków Architektury”. 10 km trasy prowadzącej przez „słoneczną krainę” obfituje w położone nad wybrzeżem KotwicaBałtyku punkty widokowe np. znajdującą się w sąsiedztwie ruin kościoła platformę w Trzęsaczu.

1. Trzęsacz – Płoty 53,5 km
2. Niechorze – Mrzeżyno 40 km
3. Trzebiatów – Gryfice 20 km