Villa Hoff Wellness & SPA, Trzęsacz

Ekskluzywne rytuały w SPA – dla kogo? Return to list

Ekskluzywne rytuały w SPA – dla kogo?
13 May 2022

Kojarzy się ze spokojem, relaksem oraz regeneracją? Oczywiście SPA! Kiedyś były to specjalne kurorty, dziś ich role przejęły hotele, które w swoich ofertach mają nie tylko tradycyjne kąpiele w wodach termalnych, ale także ekskluzywne i oryginalne zabiegi. Czy warto z nich skorzystać?

SPA – co to jest?

Pochodzenie słowa SPA ma dwie drogi. Pierwsza dotyczy łacińskiej sekwencji sanus per aquam, co oznacza „zdrowy przez wodę”. Narodziła się w starożytności, kiedy wierzono, że wody termalne mają niezwykle pozytywny wpływ na organizm. Dlatego właśnie starożytni Grecy oraz Rzymianie tak ubóstwiali termy - łaźnie, które były centrum ówczesnego życia społecznego.

Druga teoria pochodzenia słowa SPA dotyczy belgijskiego miasteczka Spa w prowincji Liège. To słynne uzdrowisko i źródło wód termalnych. Właśnie tam, by podkurować swoje ciało, zjeżdżał np. Giacomo Casanova… Etymologia wyrazu SPA w obu hipotezach nawiązuje bezpośrednio do wody i jej dobroczynnego wpływu na zdrowie. Jak wygląda współczesne SPA?

Dla kogo zabiegi w SPA?

Kiedyś SPA było kojarzone ze źródłami wód termalnych, dziś, jak można się domyślić, jego pojęcie jest znacznie szersze. Bardzo często stanowi główną atrakcję w ofercie różnych hoteli. Dlaczego? To idealne miejsce, w którym można zapomnieć o pracy, stresie oraz napięciu, a w zamian zadbać o siebie i oddać się pełnemu relaksowi. Przeznaczony jest dla kobiet, ale także i mężczyzn, co wcale nie jest tak popularnym stwierdzeniem.

W naszym hotelowym SPA&Wellnes mogą Państwo skorzystać z szerokiego wachlarza dobrodziejstw: masaży wszelkiego rodzaju (ajurwedyjskie, orientalne, relaksacyjne, lecznicze); zabiegów pielęgnacyjnych na ciało (peelingi, zabiegi: antycellulitowe, detoksykujące, nawilżające oraz ujędrniające); zabiegów na twarz dla kobiet (dopasowane zabiegi do cery oraz wieku, mezoterapia mikroigłowa, lifting) oraz mężczyzn (zabiegi odnowy biologicznej i oczyszczające). Niektóre z zabiegów są ekskluzywne i dostępne tylko w Villi Hoff. Zobacz, co możemy Ci zaproponować…

Ekskluzywne rytuały w SPA&Wellness w Villi Hoff

Część zabiegów oraz masaży oferowanych przez naszych specjalistów jest autorska i oryginalna. Są one zainspirowane bogactwem natury oraz starożytnymi sposobami dbania o urodę. Za przykład może posłużyć odmładzający rytuał „Królowa Egiptu”, który bazuje na kosmetykach ALQVIMIA – zainspirowanych maścią Kleopatry. Korzysta on również ze znakomitych właściwości Morza Martwego oraz olejków eterycznych z mirry, kadzidłowca czy petigrain. Jak wygląda rytuał? Po kolei: inhalacja, olejowanie ciała, peeling ciała solą gruboziarnistą, okład z błota z Morza Martwego, maska i zabieg nawilżająco-regenerujący na twarz i szyję oraz masaż głowy i masaż relaksacyjno–aromaterapeutyczny ciała.

Drugi tego typu ekskluzywny zabieg jest mocno relaksujący i ukrywa się pod nazwą „Król Morza Bałtyckiego”. Jego podstawa to olejek Anti-Stress, wykonany z surowców pochodzenia roślinnego. To najszlachetniejsze oleje - m.in. z pomarańczy, cytryny, majeranku, czy lawendy - odurzają aromatem, przez co całkowicie odprężają i poprawiają samopoczucie, co jest właśnie celem pobytu w SPA. Dlatego właśnie to miejsce, do którego warto zajrzeć w Villi Hoff - by odkryć na nowo spokój i relaks.

Newsletter Sign up!

Stay up to date with the hotel's news and offers

and receive a 5% discount on your first stay!

Instagram @villahoff
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close